PAP: W Warszawie protest przeciwko Unii Europejskiej

opublikowano: 26-04-2003, 17:16

Warszawa (PAP) - Około 150 osób protestowało w sobotę w Warszawie przeciwko wejściu Polski do Unii Europejskiej. Uczestnicy protestu nawoływali zgromadzonych na Placu Zamkowym do opowiedzenia się w czerwcowym referendum na "Nie dla Unii, Tak dla Polski".

"Polacy, powiedzmy w referendum 6 i 7 czerwca „nie” Unii. Kłamstwem jest kiedy się mówi, jak dobrze będzie Polakom, kiedy wejdą do Unii. Niech żyje Polska, niech żyją Polacy" - krzyczał Gabriel Janowski (Przymierze dla Polski).

Z Placu Zamkowego demonstranci udali się w kierunku pomnika Kardynała Stefana Wyszyńskiego, skandując po drodze: "Niech żyje wolna Polska", "Polska tak, Unie nie", "Wczoraj Moskwa dziś Bruksela".

Protestujący nieśli transparenty z napisami "Unia zrobi cię w balona", "Najpierw doili sowieci, dziś doi UE", "UE dziełem szatana, UE=666". Na zakończenie manifestacji protestujący zaśpiewali hymn polski. (PAP)

:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / <b>PAP</b>: W Warszawie protest przeciwko Unii Europejskiej