PAP: z prezydentem będę rozmawiał o reformie, a nie o dymisji -Kołodko

Przemek Barankiewicz
09-06-2003, 08:40

Prezydent Aleksander Kwaśniewski spotka się w poniedziałek o godz. 10.00 z wicepremierem i ministrem finansów Grzegorzem Kołodką. Jak powiedział Kołodko w TVN 24, rozmawiać będzie o naprawie finansów Rzeczpospolitej, a nie o swojej dymisji.

"Ja już powiedziałem, że do polityki przychodzę i z niej odchodzę na własnych warunkach programowych. Kiedy - to ja decyduję, ale w każdym razie nie w tym tygodniu. Jak trzeba będzie, to w tym tygodniu, ale na razie takiej decyzji nie podjąłem, bo jeszcze we wtorek mam parę spraw pro publico bono na rzecz polskiego społeczeństwa, polskiej gospodarki" - powiedział Kołodko.

Wyjaśnił, że we wtorek "wchodzi na posiedzenie Rady Ministrów cały pakiet - program naprawy finansów Rzeczpospolitej i towarzyszący mu pakiet projektów 10 kluczowych ustaw: podatkowych, o finansach publicznych, o finansach samorządu terytorialnego".

"Prezydent chce wiedzieć wszystko we właściwym czasie" - dodał.

Kołodko w sprawie dymisji powiedział też: "Panu Prezydentowi nic jeszcze na ten temat nie wiadomo, chyba że się dowie, jak wróci z kolejnej imprezy (zorganizowanej po udanym referendum - PAP). Zauważyłem, że jak się pojawiają plotki o mojej dymisji, to moja pozycja potem bardzo mocno rośnie".

Kołodko dodał, że być może ta dymisja byłaby niektórym na rękę, ale "Polska oczekuje na to, aby naprawiać finanse Rzeczpospolitej, bo to jest najlepszy sposób, aby wejść jak rozpędzona lokomotywa do Unii Europejskiej; to jest sposób na przyspieszenie tempa rozwoju gospodarczego. I nasz rząd nie ma żadnego innego programu, li tylko i wyłącznie naprawę finansów Rzeczpospolitej".

"Nie słyszałem też, by premier Leszek Miller chciał mnie odwołać, robię spokojnie swoje. Przede wszystkim wszystkie polskie rodziny, polscy przedsiębiorcy oczekują na to, by wzmacniać tendencje rozwojowe polskiej gospodarki. Już jest nieco lepiej. Niespełna rok temu jak wszedłem do rządu tempo wzrostu raptem wynosiło marne 0,8 proc., a teraz 2,8 proc. - rozpędza się polska gospodarka" - powiedział Kołodko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>PAP</b>: z prezydentem będę rozmawiał o reformie, a nie o dymisji -Kołodko