Były prezes firmy budowlanej odpowie za 285 przestępstw gospodarczych

  • PAP
opublikowano: 09-08-2019, 13:31

285 zarzutów, dotyczących głównie przestępstw gospodarczych, usłyszał b. prezes firmy budowlanej z Łazisk Górnych (Śląskie). Mimo problemów finansowych spółka dokonywała zakupów, nie mając środków na spłatę zobowiązań. Pokrzywdzonych zostało ponad 150 podmiotów.

Informację o zakończonym śledztwie w tej sprawie przekazała w piątek śląska policja. Postępowanie prowadzili policjanci z Mikołowa, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Rozpracowywali tę sprawę od kilkunastu miesięcy. Teraz do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 68-letniemu b. prezesowi.

Sprawa dotyczy działającej w Łaziskach Górnych spółki, która zajmowała się wykonywaniem usług budowlanych. Od 2007 do 2011 r. firma działa dosyć prężnie, jednak w 2011 r. straciła płynność finansową i zaczęła popadać w długi, miała również zaległości podatkowe.

"Firma nadal jednak cieszyła się zaufaniem kontrahentów, którzy nie mieli pojęcia o jej kłopotach. W 2015 roku, mimo tak ogromnych problemów firma nadal funkcjonowała. Za zgodą prezesa spółki w dalszym ciągu dokonywano zakupów, zaciągając kolejne zobowiązania, których nie dało się już terminowo spłacać" - podali mikołowscy policjanci.

Pokrzywdzonych w sprawie jest ponad 150 podmiotów gospodarczych z całej Polski. Ich szefowie sądzili, że firma z Łazisk jest wiarygodna i wywiąże się ze zobowiązań.

Podejrzany w tej sprawie 68-letni mężczyzna, ówczesny prezes zarządu spółki, nie przyznał się do żadnego z 285 zarzucanych mu przestępstw, dotyczących oszustw w obrocie gospodarczym oraz wynikających z prawa handlowego. Odmówił też składania jakichkolwiek wyjaśnień. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy