B. wiceministrowie Wilczak i Kaczmarek nadal pracują w resorcie gospodarki

opublikowano: 09-02-2007, 18:44

Zdymisjonowani w połowie stycznia br. wiceministrowie gospodarki: Tomasz Wilczak i Andrzej Kaczmarek nadal pracują w resorcie gospodarki na stanowiskach doradców dowiedziała się w piątek nieoficjalnie PAP.

Zdymisjonowani w połowie stycznia br. wiceministrowie gospodarki: Tomasz Wilczak i Andrzej Kaczmarek nadal pracują w resorcie gospodarki na stanowiskach doradców dowiedziała się w piątek nieoficjalnie PAP.

"To rozwiązanie pomostowe" - tłumaczył PAP minister gospodarki Piotr Woźniak.

Woźniak nie odpowiedział na pytanie czy o dymisje te zwrócił się premier Jarosław Kaczyński. Przyznał jednak, że byli wiceministrowie nadal pracują dla resortu ze względu na rozległość niecierpiących zwłoki spraw, którymi zajmuje się ministerstwo. Zapewnił, że w najbliższym czasie zostaną powołani nowi wiceministrowie.

Woźniak wyjaśnił że resort musi jednocześnie prowadzić wielopłaszczyznowe działania, w tym spotkania i negocjacje np. z organizacjami związkowymi różnych branż, dlatego byli wiceministrowie są bardzo potrzebni. "Przecież nie mogłem zignorować próśb energetyków o spotkanie, czy posiedzenia dotyczącego restrukturyzacji przemysłu zbrojeniowego" - powiedział Woźniak.

Jak podkreślił - w trakcie rozmów prowadzonych osobiście przez Woźniaka - byli wiceministrowie, a obecnie doradcy nie mają prawa do zajmowania oficjalnego stanowiska ani podpisywania dokumentów. Zapewnił, że służą oni jedynie swoją wiedzą.

Według szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysława Gosiewskiego odejście Kaczmarka i Wilczaka to wynik przeglądu resortów. O dymisjach obu wiceministrów Gosiewski poinformował dziennikarzy 15 stycznia.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / B. wiceministrowie Wilczak i Kaczmarek nadal pracują w resorcie gospodarki