Czytasz dzięki

Bachta: 25 mln zł subwencji już trafiło do klientów Alior Banku

  • PAP
opublikowano: 02-05-2020, 11:23

Pierwsze subwencje z Tarczy Finansowej PFR są już na rachunkach 56 klientów Alior Banku, powiedział PAP prezes Alior Banku Krzysztof Bachta. Dodał, że wartość tej pomocy to blisko 25 mln zł.

Program pomocowy, o wartości 100 mld zł, finansowany przez Polski Fundusz Rozwoju, skierowany jest do ok. 670 tys. polskich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa.

Od środy, od godz. 18.00 firmy mogą składać wnioski za pośrednictwem bankowości elektronicznej o subwencje w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju.

System, który pozwala na przyjmowanie wniosków, wdrożyło 17 banków komercyjnych, w tym np. Alior Bank, oraz większość banków spółdzielczych.

"Od uruchomienia programu na kontach 56 klientów Alior Banku pojawiło się w sumie blisko 25 mln zł" - poinformował PAP prezes Alior Banku Krzysztof Bachta. "558 klientów Aliora już dostało decyzję o przyznaniu subwencji" - dodał.

"Zaangażowaliśmy się w ten projekt, ponieważ jesteśmy świadomi, że epidemia koronawirusa może wpłynąć na ich sytuację finansową i poziom zatrudnienia. Mikro, małe i średnie firmy to fundament polskiej gospodarki. Chcemy im pomóc przetrwać ten trudny czas" – dodał.

"Liczę na to, że dzięki współpracy z PFR w tym projekcie przyczynimy się do utrzymania ciągłości wielu polskich biznesów, a przez to zachowania jak największej liczby miejsc pracy" – powiedział.

Przypomniał, że udział w programie Tarcza Finansowa PFR to kolejne działanie, które Alior Bank podjął w ostatnich tygodniach, by wesprzeć polskich przedsiębiorców. Zaznaczył, że aby zminimalizować zagrożenie zakażenia koronawirusem, bank zapewnia klientom bezpieczne, zdalne metody kontaktu za pośrednictwem kanałów cyfrowych, bez konieczności wizyty w placówce - wykorzystuje do tego podpis kwalifikowany.

Wnioski o subwencje można składać za pośrednictwem bankowości internetowej Alior Banku na stronie www.aliorbank.pl/tarcza.

Prezes Aliora wyjaśnił, że wymiana dokumentów może się odbywać poprzez e-mail lub bankowość elektroniczną BusinessPro. Dodał, że Alior Bank udostępnił także możliwość odroczenia spłaty rat kredytów, a klienci mogą wnioskować o przesuniecie spłaty pełnej raty o 3 miesiące lub raty kapitałowej o sześć miesięcy.

"Nasze produkty zostały już dostosowane do planu pomocowego Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zaproponować przedsiębiorcom korzystniejsze warunki gwarancji de minimis, gdzie zabezpieczenie może wynieść nawet 80 proc. kwoty kredytu" – powiedział prezes.

Dodał, że bank wprowadził także zmiany w ofercie gwarancji Biznesmax w formie pomocy de minimis. To rozwiązanie dla innowacyjnych i proekologicznych przedsiębiorców, które ma im ułatwić utrzymanie płynności finansowej.

Przypomniał, że Alior Bank podpisał z BGK umowę na powierzenie 5,5 mld zł z Funduszu Gwarancji Płynnościowych na zabezpieczenie kredytów obrotowych dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane