Backup dla zdrowia i życia

MK
08-08-2012, 00:00

Barometr „Pulsu Biznesu”

Ponad połowa firm z sektora ochrony zdrowia obawia się awarii systemów ochrony danych w przypadku katastrofy. Jedna trzecia twierdzi, że nie mogłyby przywrócić poprawnego funkcjonowania systemów szybko, a cztery na dziesięć — że tego typu zaburzenie wiązałoby się z zauważalnym długim przestojem.

Takie wnioski przynosi badanie Acronis Disaster Recovery Index 2012, przeprowadzone w 18 krajach przez Ponemon Institute. 36 proc. firm medycznych używa trzech lub więcej aplikacji do tworzenia kopii zapasowych.

Zdecydowana większość badanych firm (73 proc.) zgodziła się, że kompleksowe rozwiązanie, które połączyłyby ochronę fizyczną, wirtualną i w chmurze, poprawiłoby ich strategię tworzenia backupu i odzyskiwania systemów po awarii.

— Szpitale, przychodnie, centra medyczne działają pod dużą presją obniżania kosztów przy jednoczesnej konieczności utrzymaniu wysokich standardów ochrony danych. Badanie jasno pokazuje, że nadal próbują znaleźć sposób, jak zrobić to skutecznie i nie pozwolić na błędy w tworzeniu kopii zapasowych i odzyskiwaniu danych. Nowe technologie informatyczne, takie jak chmura i wirtualizacja, mogą pomóc złagodzić niektóre z tych problemów, jeśli ochrona danych będzie skonsolidowana — mówi David Blackman, dyrektor generalny Acronis na region Europy Północnej, Środkowej i Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Backup dla zdrowia i życia