BaFin nakazał Goldman Sachs przestrzeganie przepisów dot. prania pieniędzy

ARŻ, Reuters
opublikowano: 04-02-2021, 16:26

Niemiecki organ nadzoru finansowego nakazał europejskiemu oddziałowi banku inwestycyjnego bardziej rygorystyczne stosowanie się do przepisów zapobiegających praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, pisze Reuters.

Goldman Sachs
Fot. Bloomberg
Goldman Sachs Fot. Bloomberg
Scott Eells

Federalny Urząd Nadzoru Usług Finansowych (BaFin) poinformował, że zwrócił się do Goldman Sachs o przestrzeganie należytej staranności przy analizie ryzyka, co wynika z niemieckich przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Osoby zaznajomione ze sprawą, z którymi rozmawiał Reuters, twierdziły, że bank nie przestrzegał wszystkich obowiązujących regulacji przy przenoszeniu brytyjskich klientów do Niemiec.

“Dane o przekazanych klientach nie zawsze zapewniały dostateczną jasność co do tego, które osoby są powiązane z określonymi kontami” - twierdzą informatorzy agencji. Powiedzieli również, że BaFin może nałożyć grzywny, jeśli Goldman Sachs nie rozwiąże problemu w wystarczający sposób. „Wymagane wdrożenia są już w toku” - stwierdził bank w wydanym oświadczeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane