Bakalland i Atlanta poczekają na fuzję

GRA
opublikowano: 15-07-2008, 00:00

Jest pierwszy poślizg w harmonogramie połączenia bakaliowych spółek. Due diligence miało się skończyć dziś, a potrwa do września.

Jest pierwszy poślizg w harmonogramie połączenia bakaliowych spółek. Due diligence miało się skończyć dziś, a potrwa do września.

O planach fuzji Bakalland i Atlanta poinformowały rynek na początku czerwca. Przedstawiony wtedy harmonogram transakcji zakładał, że do dziś zostanie zakończony proces due diligence w obu spółkach (wszechstronne badanie prawno-ekonomiczne — przyp. red.). Po nim dopiero strony miały podpisać ostateczne porozumienie. Pierwsze notowanie połączonych podmiotów na GPW zaplanowano na I kwartał 2009 r. Już teraz są jednak opóźnienia.

— To skutek sezonu urlopowego. Z tego powodu przeprowadzenie due diligence zajmie nam jeszcze ładnych kilka tygodni — wyjaśnia Marian Owerko, prezes Bakallandu.

Nieoficjalnie mówi się, że badanie potrwa do połowy września. Opóźnienie nie oznacza jednak, że strony mają problem z osiągnięciem porozumienia.

— Nadal chcemy się połączyć — zapewnia Marian Owerko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bakalland i Atlanta poczekają na fuzję