Bakalland kupił Polgrunt za 3 mln zł

opublikowano: 25-01-2007, 10:56

Dystrybutor bakalii firma Bakalland kupiła 100% udziałów w spółce Polgrunt, specjalizującej się w produkcji dań z soi za 3 mln zł, podał Bakalland w komunikacie w czwartek.

Dystrybutor bakalii firma Bakalland kupiła 100% udziałów w spółce Polgrunt, specjalizującej się w produkcji dań z soi za 3 mln zł, podał Bakalland w komunikacie w czwartek.

„24.01.2007r. podpisana została umowa na podstawie której spółka nabyła 120 udziałów o wartości nominalnej 3 000,00zł. każdy w spółce Polgrunt Sp. zo.o. Łączna cena zakupu wyniosła 3 000 000,00zł” - podano w komunikacie.

W listopadzie ub. roku Bakalland podpisał przedwstępną umowę zakupu 100% udziałów w spółce Polgrunt Sp. z o.o. z za 3 mln zł z możliwością jej podwyższenia do 3, 6 mln zł. Akwizycja ta miała być sfinalizowana środkami z ubiegłorocznej emisji akcji.

Podczas debiutu na GPW w połowie grudnia ub. roku przedstawiciele Bakallandu, który wówczas miał umowy na przejęcie trzech spółek z branży spożywczej, zapowiedzieli kolejne akwizycje. Rozbudowa grupy to główny cel emisji akcji spółki.

Bakalland nie wykluczał wtedy, że za jakiś czas znów wyemituje akcje, by sfinansować kupno kolejnych spółek.

Bakalland chce, aby za dwa- trzy lata grupa miała dzięki akwizycjom 250-300 mln zł obrotów.

Bakalland specjalizuje się w imporcie, konfekcjonowaniu, przerobie oraz dystrybucji bakalii, orzechów, suszonych i kandyzowanych owoców, ziaren i pestek, owoców, dodatków do ciast, warzyw i owoców w puszkach oraz zdrowej żywności. (ISB)

Prognoza Bakallandu na bieżący rok obrotowy kończący się 30 czerwca 2007 zakłada osiągnięcie 7,65 mln zł zysku netto oraz 149,5 mln zł przychodów. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane