Balcerowicz: KNB nie realizuje dyspozycji partyjno-rządowych

Polska Agencja Prasowa SA
10-03-2006, 17:33

Komisja Nadzoru Bankowego (KNB) nie jest ciałem, którego członkowie wykonują dyspozycje aktualnej linii partyjno-rządowej - powiedział w piątek w Sejmie prezes NBP Leszek Balcerowicz.

Komisja Nadzoru Bankowego (KNB) nie jest ciałem, którego członkowie wykonują dyspozycje aktualnej linii partyjno-rządowej - powiedział w piątek w Sejmie prezes NBP Leszek Balcerowicz.

    "KNB nie jest tego typu ciałem, jeżeli ma działać na zasadzie praworządności, że jego członkowie wykonują dyspozycje aktualnej linii partyjno-rządowej. To nie jest ten ustrój, od tego ustroju już odeszliśmy" - powiedział Balcerowicz, odnosząc się do wcześniejszej wypowiedzi wicepremier, minister finansów Zyty Gilowskiej.

    "Wbrew temu, co powiedziała pani premier przed chwilą, to nie jest tak, że przedstawiciel Ministerstwa Finansów ma realizować jakąś aktualną linię głoszoną przez aktualny układ partyjno-rządowy. Nie waham się użyć tu słowa układ" - powiedział. "Państwo praworządne polega na tym, że nikt nie stoi ponad prawem" - dodał.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Balcerowicz: KNB nie realizuje dyspozycji partyjno-rządowych