Balicki: Nowoczesne, drogie leki będą refundowane

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-05-2005, 16:02

Nowoczesne, drogie specyfiki, które są potrzebne w leczeniu ciężkich chorób, będą mogły być refundowane - poinformował we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister zdrowia Marek Balicki. Jego zdaniem, jest to najważniejsza zmiana w zasadach refundacji od początku lat 90.

Nowoczesne, drogie specyfiki, które są potrzebne w leczeniu ciężkich chorób, będą mogły być refundowane - poinformował we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister zdrowia Marek Balicki. Jego zdaniem, jest to najważniejsza zmiana w zasadach refundacji od początku lat 90.

Propozycję taką zawiera przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizacji ustawy zdrowotnej. "Innowacyjne leki, które od siedmiu lat nie były wpisywane na listy leków refundowanych, będą mogły być już teraz refundowane" - powiedział Balicki. Dodał, że pozwoli to poważnie chorym na równy i nielimitowany dostęp do tych leków.

Obecnie na wprowadzenie na listy refundowane czeka 700 wniosków dotyczących 150 substancji innowacyjnych. Minister chce jednak, by wyodrębniona grupa leków tzw. specjalistycznego stosowania mogła być wypisywana w ograniczonym zakresie - jedynie według bardzo ścisłych wskazań medycznych oraz przez lekarzy wyspecjalizowanych w danej dziedzinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Balicki: Nowoczesne, drogie leki będą refundowane