Balicki : Troszkę więcej pieniędzy na służbę zdrowia w przyszłym roku

opublikowano: 11-09-2004, 16:49

W przyszłym roku wojewódzkie oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymają o 5 procent więcej pieniędzy na kontraktowanie usług medycznych - zapowiedział minister zdrowia Marek Balicki.

W poniedziałek zarząd NFZ przedstawi ostateczny projekt planu finansowego na 2005 rok. Minister Balicki powiedział po spotkaniu z dyrektorami oddziałów wojewódzkich NFZ, że nie zmienią się zasady i proporcje podziału środków. Dodał, że każde województowo otrzyma o 5 procent więcej funduszy na kontraktowanie świadczeń medycznych niż w tym roku. Oznacza to, że szpitale powinny mieć więcej pieniędzy na leczenie.

Podział przyznanych środków będzie w gestii dyrektorów wojewódzkich oddziałów, a nie centrali - wyjaśnił minister Balicki. Dodał, że tylko o 2 procent, czyli poniżej inflacji, wzrosną wydatki na refundację leków. Dodatkowe pieniądze mają pochodzić między innymi z rezerw: ogólnej i unijnej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pełniący obowiązki prezesa NFZ Marek Lejk powiedział, że nie będzie też zmian w zasadach kontraktowania usług na przyszły rok. Budżet NFZ wynosi 33 miliardy 250 milionów złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Balicki : Troszkę więcej pieniędzy na służbę zdrowia w przyszłym roku