Baltic Dry Index rósł 11 dni z rzędu

MD, Bespoke Investment Group
16-05-2009, 11:42

Indeks Balic Dry, uważany za ważny wskaźnik globalnej sytuacji gospodarczej, wzrósł jedenaście dni z rzędu, zwracają uwagę analitycy Bespoke Investment Group.

Przez ostatnie jedenaście dni Baltic Dry Index, który pokazuje zmiany cen frachtu morskiego, wzrósł o 43 proc., a od początku roku aż o 228 proc. Czy ma to przełożenia na rynki akcji? W perspektywie długoterminowej, od 1985 roku, Baltic Dry Index ma pozytywną korelację ze S&P500. Wynosi ona 0,5 (pełna korelacja = 1, odwrotna korelacja = - 1). Bespoke Investment Group zwraca jednak uwagę, że podobnie jak inne wskaźniki, w ostatnim czasie długoterminowa pozytywna korelacja między S&P500 i Baltic Dry Index nie znajduje potwierdzenia. Od początku roku wynosi minus 0,4. Co ciekawe, jedyny okres w tym roku, kiedy Baltic Dry Index spadał, przypadł na marzec, w którym S&P500 zaliczył jeden z największych wzrostów w historii.

Poniżej Baltic Dry Index (niebieski) i S&P500 (zielony).

Baltic Dry Index rósł 11 dni z rzędu

MD, Bespoke Investment Group Baltic Dry Index rósł 11 dni z rzędu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, Bespoke Investment Group

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Baltic Dry Index rósł 11 dni z rzędu