BAML: rekordowy napływ pieniędzy na rynki akcji

opublikowano: 16-03-2018, 14:32
aktualizacja: 16-03-2018, 14:33

Apetyt na akcje wraca dzięki słabnącym obawom dotyczącym wojny handlowej, twierdzą stratedzy Bank of America Merrill-Lynch (BAML).

W tym tygodniu na rynek akcji popłynęło rekordowe 43,3 mld USD, podaje BAML powołując się na dane monitorującej rynek firmy EPFR. Stratedzy banku podkreślają, że za wzrostem cen akcji przemawia ich relatywnie niska rentowność w odniesieniu do ilości pieniędzy, które płyną na rynek.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Napływ pieniędzy na rynek akcji jest większy niż na rynek obligacji po raz pierwszy od 2013 roku. W tym tygodniu do funduszy obligacji napłynęło tylko 2,4 mld USD.

- Napływy wskazują, że klienci pozycjonują się pod wyższy EPS [zysk na akcję – red. pb.pl], wyższe stopy krótkoterminowe, wyższe rentowności obligacji i słabszego dolara amerykańskiego – głosi raport BAML.

Stratedzy banku podkreślają potężny napływ pieniędzy w segmencie spółek technologicznych. W tym tygodniu inwestycje w ich akcje sięgnęły rekordowych 2,6 mld USD. BAML określił ilość pieniędzy inwestowanych w segmencie technologicznym „Krzemową Górą”. Zwrócił uwagę, że fundusze spółek technologicznych zanotowały jak dotąd w tym roku napływ 9,8 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu