Banca Farmafactoring ogłosi wezwanie na 100 proc. akcji Magellana

ISBNews
opublikowano: 08-01-2016, 08:57

Magellan zawarł z Banca Farmafactoring umowę, zgodnie z którą włoski inwestor zobowiązał się do ogłoszenia wezwania - samodzielnie lub przez podmiot zależny - do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Magellana w terminie jednego dnia roboczego od dnia zawarcia umowy. Cena w wezwaniu wyniesie 64 zł za jedną akcję, poinformowała spółka.

"Umowa przewiduje, że cena za akcję emitenta w wezwaniu będzie wynosiła 64 zł oraz wezwanie będzie zależne jedynie od spełnienia określonych warunków zawieszających takich jak otrzymanie przez inwestora zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, otrzymanie zgody Banku Włoch (wł. Banca d'Italia), podjęcie przez zwyczajne walne zgromadzenie emitenta uchwały w sprawie podziału zysku za rok obrotowy 2015 przeznaczającej cały zysk na kapitał zapasowy (brak wypłaty dywidendy), przy czym inwestor zrzeknie się tego warunku w przypadku, gdy zwyczajne walne zgromadzenie emitenta zostanie zwołane z dniem rejestracji uczestnictwa przypadającym po dacie rozliczenia wezwania, oraz przekroczenie minimalnej liczby akcji objętej zapisami wynoszącej 80% ogólnej liczby akcji emitenta" - czytamy w komunikacie.

Na podstawie umowy emitent wyraził zgodę na zwolnienie inwestora z zakazu nabywania akcji spółki w ramach wezwania (udzielenie takiej zgody było wymagane w związku z umową o zachowaniu poufności zawartą z inwestorem w ramach przeglądu opcji strategicznych emitenta), podano także.

Magellan poinformował, że po ogłoszeniu wezwania, zarząd przedstawi swoje stanowisko w odpowiednim terminie zgodnie z przepisami ustawy o ofercie.

Magellan to lider rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia, współpracujący z ponad 500 szpitalami. Z usług firmy korzystają międzynarodowe koncerny farmaceutyczne, korporacje dostarczające sprzęt medyczny oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, wśród nich również dostawcy usług outsourcingowych do szpitali. Magellan od 2007 jest notowany na GPW.

Zobacz więcej

Kurs Magellana rośnie o ponad 10 proc.

Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu