Bank Anglii tworzy regulacje dla banków z UE

opublikowano: 20-12-2017, 14:10

Bank Anglii (BoE) ma przedstawić plany, które mają umożliwić europejskim bankom dalsze funkcjonowanie w Wielkiej Brytanii w normalny sposób po brexicie, nawet w przypadku zrealizowania się scenariusza "bez umowy", donosi serwis BBC.

Banki europejskie oferujące całościowe finansowanie, pieniądze i usługi świadczone na rzecz przedsiębiorstw i siebie nawzajem, będą mogły kontynuować działalność poprzez oddziały bez konieczności przechodzenia przez kosztowny proces tworzenia spółek zależnych, twierdzi BBC, bez powoływania się na źródła.

BoE znalazło się pod presją ze strony bankowców i lobbystów finansowych, aby przyspieszyć licencjonowanie europejskich banków, które chcą kontynuować działalność w Londynie po brexicie, aby uniknąć odcięcia klientów od usług bankowych i zakłócenia rynków.

Ponad sto banków w Londynie, które są oddziałami pożyczkodawców z siedzibą w innych krajach UE, działa w ramach unijnych przepisów "paszportowych" i nie ma pewności, czy nadal będą mogły prowadzić interesy w Wielkiej Brytanii po wyjściu tego kraju z bloku politycznego w marcu 2019 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu