Bank BPH nadal mocny

Robert Kurowski
01-08-2005, 00:00

Od miesiąca kurs Banku BPH oscyluje w zawężonym zakresie wahań 560-590 zł. Jest to okres konsolidacji po nieznacznej korekcie fali wzrostu z 470 do 610 zł. Pozytywne dane finansowe za ostatnie trzy miesiące plus wciąż podsycane spekulacje na temat ceny ewentualnego ogłoszenia przez Unicredito wezwania do sprzedaży akcji powodują, że te nie mają potencjału spadkowego. Potwierdzone to zostało przez oscylatory, które nie znalazły się poniżej pułapu równowagi.

Krótkoterminowo kurs znajduje się przy oporze technicznym, co wpływa na wyhamowanie wzrostu tak jak podczas sesji piątkowej. Jeżeli ten stan się utrzyma, prawdopodobnie kurs ponownie znajdzie się na poziomie zbliżonym do 560-570 zł. Wydaje się, że jedynie znaczne pogorszenie ogólnej koniunktury na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz negatywne informacje na temat planowanej fuzji mogłyby spowodować zmianę trendu notowań akcji Banku BPH.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bank BPH nadal mocny