Bank BPH przedstawi 3-letnią strategię na przełomie marca i kwietnia

ISB
opublikowano: 27-02-2008, 13:57

Bank BPH pod koniec marca lub na początku kwietnia przedstawi trzyletnią strategię. Bank zamierza otworzyć w ciągu trzech lat 200 placówek, z czego 30-50 w tym roku, poinformował w środę prezes banku Józef Wancer.

"Pracujemy nad nową trzyletnią strategią, którą przedstawimy pod koniec marca lub na początku kwietnia. Stawiamy na rozwój biznesu, a nie cięcie kosztów. Cała strategia oparta jest na wzroście liczby klientów i rozwoju produktów na tej platformie, którą posiadamy. Wejdziemy również w leasing i factoring, mocno stawiamy też na małe i średnie firmy" - powiedział Wancer podczas konferencji prasowej.

Prezes spodziewa się zakończenia migracji oddziałów tzw. BPH 285 do Banku Pekao SA w maju. "Dopóki nie zakończymy tego procesu, nie możemy skupić się na rozwoju nowych produktów" - stwierdził. Podkreślił też, że ze strony BPH proces migracji przebiega "w najlepszej jakości" i klienci banku nie mają problemów z bieżącą obsługą rachunków.

Wancer przypomniał, że GE Money zainwestuje w Polsce 50 mln USD. "To są pieniądze na rozwój BPH i GE Money. Będziemy otwierali 200 placówek w ciągu trzech lat, z tego kilkadziesiąt, 30-50, w 2008 roku" - zapowiedział prezes. "Kwota, która przypadnie na rozwój obu banków, jest uzgadniana na linii Gdańsk-Warszawa" - dodał.

Bank chce odbudować oddziały w zachodniej części Polski. Chce uruchomić placówki w dużych miastach, w których istniejące placówki w większości trafiały do Pekao SA.

W listopadzie ub. roku GE Money deklarował, że zamierza uruchomić 200 placówek tak, by łącznie GE Money Bank i nowy Bank BPH przekroczyły liczbę 500 placówek. Oba banki na koniec 2007 r. łącznie dysponowały siecią ok. 330 placówek na terenie całego kraju.

BPH zapowiada, że będzie budował także centra korporacyjne (ok. 10 w tym roku) i kilkanaście centrów obsługi małych i średnich firm.

Wancer liczy, że GE Money uzyska zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na przejęcie kontroli nad Bankiem BPH w ciągu kilku tygodni. Zgodnie z umową, połączenie BPH i GE Money Bankiem ma nastąpić w 2009 roku. GE Money zapowiadał wcześniej, że chce sfinalizować transakcję przejęcia prawie 66% akcji podzielonego BPH w I kw. 2008 roku.

Prezes banku powiedział, że na temat dywidendy "jeszcze nie było głębszej dyskusji".

Bank miał 184,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w IV kw. 2007 roku wobec 64,98 mln zł zysku rok wcześniej. W całym 2007 roku Bank BPH na działalności zaniechanej (tj. od grudnia 2007 r. przeniesionej do Banku Pekao SA) i kontynuowanej wygenerował 1,58 mld zł zysku netto wobec 1,27 mld zł rok wcześniej. (ISB)

amo/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane