Czytasz dzięki

Bank centralny Chin przeznaczy 400 mld juanów na wsparcie kredytów dla małych firm

opublikowano: 02-06-2020, 06:23

Bank centralny Chin ogłosił, że tymczasowo będzie kupował od niektórych lokalnych banków kredyty udzielone przez nie małym i średnim firmom. Nowa polityka ma być wsparciem dla realnej gospodarki.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Ludowy Bank Chin wykorzysta 400 mld juanów (56 mld USD) na zakup 40 proc. niezabezpieczonych kredytów udzielonych małym i średnim firmom. Warunkiem jest to, aby były to kredyty z terminem spłaty co najmniej sześć miesięcy udzielone w okresie między 1 marca a 31 grudnia 2020 r. Banki komercyjne będą musiały po roku zwrócić bankowi centralnemu pieniądze za sprzedane mu kredyty. Po sprzedaży będą jednak nadal pobierały od nich odsetki, a także nie poniosą straty w przypadku niewypłacalności kredytobiorcy. Ludowy Bank Chin liczy na to, że jego program spowoduje wzrost kredytów niezabezpieczonych udzielanych przez banki małym i średnim firmom o 1 bln juanów.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane