Bank chcący przejąć Powszechną SKOK ma czas do 26 IV na porozumienie z BFG

ISBNews
opublikowano: 21-04-2016, 13:26

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyznaczyła dodatkowy termin - do 26 kwietnia br. bankowi zainteresowanemu restrukturyzacją Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Knurowie (Powszechna SKOK) na porozumienie się z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) co do warunków wsparcia finansowego w tym procesie, podała Komisja.

"W związku z podtrzymaniem przez jeden z banków zainteresowania udziałem w procesie restrukturyzacji Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Knurowie (Powszechnej SKOK), KNF jednogłośnie wyznaczyła dodatkowy termin do dnia 26 kwietnia 2016 r. na osiągnięcie przez bank porozumienia z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) co do warunków wsparcia finansowego udzielanego na podstawie art. 20g ustawy o BFG oraz na wyrażenie zgody na przejęcie Powszechnej SKOK w rozumieniu art. 74c ust. 4 i 5 ustawy o skok" - czytamy w komunikacie.

Na początku kwietnia KNF poinformowała, że otrzymała zgłoszenia od dwóch banków zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji Powszechnej SKOK. W związku z tym wyznaczyła dodatkowy termin do 20 kwietnia na osiągnięcie przez jeden z tych banków porozumienia z BFG co do warunków wsparcia finansowego oraz na wyrażenie zgody na przejęcie.

22 marca KNF postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie Powszechnej SKOK w Knurowie i oczekiwała na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji tej Kasy do 5 kwietnia 2016 r. włącznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane