Czytasz dzięki

Bank Indonezji przerwał serię podwyżek stóp

opublikowano: 20-12-2018, 09:23

Bank centralny Indonezji pozostawił referencyjną stopę procentową na niezmienionym poziomie po sześciu podwyżkach od maja.

Benchmarkowa 7 dniowa stopa odkupu pozostała na poziomie 6 proc. co pokryło się z prognozami większości ekonomistów 

Bank centralny, który śledzi poczynania amerykańskiej Fed w związku z zaostrzaniem polityki w tym roku, stwierdził, że widzi wolniejsze tempo podwyżek stóp w USA w przyszłym roku i oczekuje, że deficyt na rachunku obrotów bieżących ulegnie zmniejszeniu.

Bank Indonezji uważa, że obecny poziom stóp procentowych jest nadal zgodny z dążeniem do obniżenia deficytu na rachunku obrotów bieżących, aby osiągnąć bezpieczny poziom i utrzymać atrakcyjność krajowych aktywów finansowych, w tym poprzez uwzględnienie tendencji globalnego ruchu stóp procentowych w w nadchodzących miesiącach – ocenił Perry Warjiyo, szef BI.

Instytucja przewiduje się, że w 2019 r. gospodarka krajowa odnotuje wzrost na poziomie 5-5,4 proc., podczas gdy inflacja jest powinna kształtować się w przedziale docelowym banku centralnego 2,5 do 4,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane