Czytasz dzięki

Bank Japonii będzie w świetle jupiterów

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 19-02-2007, 00:00

Najbliższe dni będą bardzo ważne dla notowań jena. Osłabienie dolara, a przede wszystkim dobre wyniki japońskiej gospodarki w IV kwartale 2006 r. przełożyły się na zdecydowany spadek kursu USD/JPY. Jego następstwem było wybicie poniżej dołka z 6 lutego (120,04) i utworzenie zapowiadającej spadki formacji podwójnego szczytu.

Realizacja tej formacji powinna sprowadzić kurs USD/JPY przynajmniej do 118 jenów. Fundamentalną podstawą takiego scenariusza może być oczekiwanie na wyniki kończącego się w środę posiedzenia Banku Japonii (BoJ). Po publikacji danych o PKB szanse na to, że BoJ podniesie stopy o 25 pkt baz, wzrosły do 56 proc. z 42 proc. To będzie sprzyjać dalszemu umocnieniu jena. Ewentualna podwyżka proces ten przyśpieszy. Wątpliwe jest jednak trwałe odwrócenie trendu. Podwyżka stóp do 0,5 proc. to nie jest dużo. Dlatego też najpóźniej za tydzień kurs USD/JPY wróci do wzrostów.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane