Czytasz dzięki

Bank Korei utrzymał stopy, podwyższył prognozę PKB

opublikowano: 18-01-2018, 08:18
aktualizacja: 18-01-2018, 08:20

Bank Korei pozostawił w czwartek kluczową stopę procentową na niezmienionym poziomie, ponieważ inflacja nadal znajduje się poniżej celu, a waluta kraju utrzymuje się na poziomie zbliżonym do wieloletniego maksimum, donosi Bloomberg.

Decyzja o utrzymaniu siedmiodniowego kursu odkupu na poziomie 1,5 proc., to jedna z ostatnich pod przewodnictwem Lee Ju-yeola, którego kadencja kończy się w marcu. Jest ona zgodna z oczekiwaniami niemal wszystkich analityków.

Bank centralny Korei Południowej podwyższył za to swoją prognozę gospodarczą na bieżący rok z 2,9 do 3 proc., jednocześnie obniżając projekcję inflacji o taką samą wartość do 1,7 proc.

 

Obniżenie prognozy inflacji sugeruje, że BOK może utrzymywać stopy procentowe przez pewien czas", ocenia Paik Yoon-min, analityk w Kyobo Securites w Seulu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane