Bank Millennium nie widzi potrzeby podwyższenia kapitału

opublikowano: 11-05-2021, 11:12

Władze Banku Millennium nie widzą potrzeby podwyższenia kapitału w celu pokrycia kosztu potencjalnych ugód z klientami, którzy mają kredyty hipoteczne we frankach, informuje Reuters.

- Nasz scenariusz pokazuje, że mamy dużą nadwyżkę kapitału pozwalającą nam poradzić sobie z negatywnymi scenariuszami dotyczącymi werdyktów sądowych w sprawach, które już do nich trafiły, a nawet zakładając, że będzie ich więcej w przyszłości – powiedział podczas konferencji dyrektor finansowy Fernando Bicho.

Millennium poinformował we wtorek o zakończeniu pierwszego kwartału stratą 311 mln zł, do czego przyczyniło się głównie stworzenie 533 mln zł rezerwy na ryzyko prawne związane z portfelem walutowych kredytów hipotecznych.

- Obecnie uważamy, że mamy dobrą sytuację kapitałową pozwalającą nam absorbować nie tylko straty, które już ponieśliśmy w czwartym kwartale zeszłego i pierwszym kwartale tego roku, ale także takie, które mogą pojawić się później – powiedział Bicho.

Joao Bras Jorge, fot. ARC
Joao Bras Jorge, fot. ARC

Prezes Millennium Joao Bras Jorge powiedział, że bank zdecyduje między sierpniem a wrześniem w sprawie propozycji KNF zawarcia ugody z klientami posiadającymi kredyt frankowy. Zaznaczył, że Millennium nie podwyższy kapitału aby pokryć ewentualne koszty takich ugód.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane