Bank Millennium oczekuje "niskiego" dwucyfrowego wzrostu zysku netto

ISBNews
opublikowano: 28-04-2014, 12:38

Bank Millennium po wynikach za I kw. oczekuje, że wzrost zysku netto w 2014 roku będzie raczej niski dwucyfrowy niż wysoki jednocyfrowy, poinformował prezes Joao Bras Jorge.

"Prawdopodobnie po tym kwartale ten wynik w całym roku będzie niski dwucyfrowy. 30-proc. wzrost wyniku w I kw. był dla nas pewnym zaskoczeniem. Nie przewidujemy aż takiego wysokiego wzrostu na cały roku" - powiedział Jorge podczas konferencji prasowej.

"Obecnie nasza prognoza makro mówi, że początek wzrostu stóp proc. nastąpi w II kw. przyszłego roku i to będzie miało wpływ na wyniki banków. Utrzymujemy nasze założenia, że w ujęciu rocznym wzrost wyników powinien być nisko dwucyfrowy lub wysoko jednocyfrowy" - dodał prezes.

Jak podkreślił wiceprezes Artur Klimczas, wzrost wyników osiągnięty w pierwszych trzech miesiącach tego roku obejmował wszystkie linie biznesowe, zaś materializujące się powoli ożywienie gospodarcze pozwala przypuszczać, że pozytywny trend będzie kontynuowany w jego dalszej części.

Zarząd ocenia także, że bank jest na dobrej drodze, aby osiągnąć średnioterminowy cel wskaźnika koszty do dochodów (C/I) na poziomie poniżej 50% wcześniej niż w 2015 r., jak zapisane jest w strategii.

"Jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągnąć nasz cel średnioterminowy C/I poniżej 50% znacznie wcześniej" - powiedział wiceprezes Fernando Bicho podczas konferencji.

Wskaźnik koszty do dochodów Banku Millennium spadł do 50,5% na koniec I kw. 2014 r. wobec 57,1% rok wcześniej.

"Nasza średnioterminowa strategia przynosi rezultaty szybciej i to są lepsze wyniki, niż nasza pierwotna prognoza. Pewne cele już osiągamy ale w naszym planie wszystkie one miały zostać uzyskane w 2015 r. Jeśli chodzi o C/I, już mamy wyższe poziomy. Plan w pewnym obszarach jest realizowany szybciej, niż zakładaliśmy" - powiedział Jorge, zapytany, czy również wskaźnik zwrotu z kapitałów uda się osiągnąć wcześniej niż zakłada plan.

Zaktualizowana strategia Banku Millennium na lata 2013-2015 przewiduje m.in. osiągnięcie wskaźnika zwrotu na kapitale (ROE) w przedziale 14-15% oraz wskaźnika koszty/dochody (C/I) na poziomie 50% w 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu