Bank oczekuje, kurs nurkuje

opublikowano: 07-12-2016, 13:04

mBank oczekuje włączenia się akcjonariuszy w restrukturyzację Radpolu poprzez podniesienie kapitału o co najmniej 10 mln zł.

mBank to instytucja kredytująca człuchowską grupę, która przez słabe wyniki finansowe naruszyła warunki umowy z bankiem (tzw. kowenanty). Przedstawiciele banku zapewnili spółkę, że będą wnioskować do Komitetu Kredytowego Zarządu Banku o niewyciąganie wobec spółki negatywnych konsekwencji przewidzianych umową.

"Zarząd Spółki wskazuje, że zwróci się do Rady Nadzorczej o omówienie kwestii treści Pisma i wyrażonych w nim powyżej opisanych oczekiwań Banku na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej (zaplanowanym na dzień 12 grudnia 2016 roku). Po omówieniu tych kwestii z Radą Nadzorczą Zarząd Spółki podejmie dalsze ewentualne decyzje w sprawie - w tym, o ile taka będzie decyzja, związane z potencjalnym rozpoczęciem procedur wymaganych dla podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w jednym z trybów przewidzianych przepisami powszechnie obowiązującym" - podał Radpol.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy