Bank of America: bliskość sygnału „kupuj” to zła wiadomość

opublikowano: 02-12-2022, 09:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Stratedzy Bank of America informują, że malejąca grupa „niedźwiedzi” wśród przedstawicieli strony sprzedaży z Wall Street rodzi obawy od najbliższą przyszłość rynku akcji, informuje Bloomberg.

Bank ogłosił, że tzw. wskaźnik strony sprzedaży, który odzwierciedla przeciętną alokacją akcji rekomendowaną przez strategów strony sprzedaży z Wall Street, jest tylko o 2 pkt. procentowe od sygnału kupna. Tak mocno nie zbliżył się do niego od 2017 roku. W listopadzie wskaźnik wzrósł o 56 pkt. bazowych do 53,3 proc.

Bank of America podkreśla, że bliskość sygnału kupna nie jest dobrą wiadomością dla rynku akcji

- Zgoda w sprawie alokacji akcji na Wall Street to wiarygodny wskaźnik kontrariański – napisali stratedzy banku. – Innymi słowy, byczym sygnałem jest kiedy stratedzy z Wall Street są skrajnie niedźwiedzi i odwrotnie – dodali.

Bank of America przypomina, że stratedzy z Wall Street rekomendowali zmniejszanie udziału akcji w portfelu przez całe okresy rynków byka w latach 80. i 90. XX wieku, a ostatnio także w 2009 i 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane