Bank of America: okres podwyższonej inflacji potrwa nawet 4 lata

opublikowano: 25-06-2021, 15:46

Michael Hartnett, strateg Bank of America (BofA) prognozuje, że inflacja pozostanie podwyższona w USA przez okres 2 do 4 lat, informuje Reuters.

- Jest fascynujące, że tak wielu uważa inflację za przejściową uznając stymulację, wzrost gospodarczy oraz inflację aktywów/surowców/cen domów za permanentne – napisał Harnett w piątkowym raporcie.

Jego zdaniem, inflacja utrzyma się w przedziale 2-4 proc. przez następne 2-4 lata. Przez ostatnie 100 lat wynosiła średnio 3 proc., a jak dotąd w 2021 roku sięga aż 8 proc. w ujęciu zannualizowanym, podkreśla strateg BofA.

Hartnett jest przekonany, że tylko krach na rynkach finansowych może zapobiec zacieśnieniu polityki monetarnej przez banki centralne w okresie następnych sześciu miesięcy.

Strateg BofA uważa, że w rozpoczynającym się drugim półroczu głównymi tematami będą wyższa inflacja, jastrzębie banki centralne i słabsze tempo wzrostu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane