Bank oferuje przelewy na Twitterze

ŁO
opublikowano: 14-10-2014, 14:37

Nowy produkt ma być dostępny tylko dla klientów posiadających konto we francuskim banku i francuski numer telefonu.

Groupe BPCE, jeden z największych banków we Francji, wprowadza usługę, która umożliwia przesyłanie pieniędzy za pomocą kilku kliknięć na portalu społecznościowym, informuje serwis Bits.  

Groupe BPCE / youtube.com

Jak działa system? Zobacz spot BPCE

"Przelewy twitterowe" są częścią usługi o nazwie S-Money. Klienci będą mogli dokonać transferu pieniędzy korzystając ze swoich kont na portalu Twitter. Amerykanie pozwolili Francuzom włączyć serwis społecznościowy do bankowej usługi.  

Klienci mogą przelewać środki korzystając z nazw użytkowników i hashtagu „envoyer”. Komunikaty automatycznie kierują użytkowników do serwisu transferowego BPCE w celu sfinalizowania transakcji. Wiadomości pozostają publiczne, co pozwala zobaczyć kto do kogo wysłał pieniądze.  

Nicolas Chatillon, szef jednostki nadzorującej projekt podkreśla, że początkowo usługa będzie koncentrowała się na transferach między osobami i finansowaniu kampanii crowdfundingowych lub charytatywnych. Aby uniknąć obawy o wykorzystywanie systemu do prania brudnych pieniędzy klienci będą mogli przelać drugiej osobie maksymalnie 250 EUR, a na cele charytatywne 500 EUR.  

Francuski bank zapewnia także, że przelewy będą realizowane przez bezpieczne i zaszyfrowane systemy internetowe banku. Agencja Bloomberg przypomina, ze BPCE z siedzibą w Paryżu ma 8 tys. oddziałów i obsługuje ponad 36 mln klientów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane