Bank Pekao porozumiał się związkami zawodowymi ws. restrukturyzacji

  • PAP
opublikowano: 25-04-2019, 05:42

Bank Pekao S.A. poinformował w nocy ze środy na czwartek o rozpoczęciu procesu restrukturyzacji. Zgodnie z jej założeniami blisko 900 osób zostanie objętych zwolenieniami grupowymi. Bank podpisał w czwartek porozumienie wynegocjowane ze związkami zawodowymi.

Zobacz więcej

FOT. ARCHIWUM BANKU PEKAO, NARODOWE ARCHIWUM CYFROWE, KOLORYZACJA: BANK PEKAO

"25 kwietnia Zarząd Banku osiągnął wspólnie z partnerami społecznymi porozumienie, zadowalające wszystkich zainteresowanych" - zaznaczono w komunikacie wydanym przez kierownictwo banku.

Z organizacjami związkowymi ustalono m.in. kryteria wyboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane w ramach zwolnień grupowych, a także wysokość odpraw.

"Restrukturyzacja w Banku Pekao jest konsekwencją wprowadzanej przez Zarząd i zaakceptowanej przez Radę Nadzorczą strategii. Jej elementem jest proces transformacji, której cele to unowocześnienie, zwiększenie efektywności i centralizacja procesów" - wskazano. Bank zamierza dostosować się do "obejmującej cały sektor cyfrowej rewolucji, w której coraz więcej czynności, tradycyjnie kojarzonych z codzienną obsługą klienta, będzie się odbywać przy wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi technologicznych".

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej.

Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając prawie 15 tys. osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

Bank Pekao S.A jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy