Czytasz dzięki

Bank Pekao udostępnia 15 mld zł na gwarancje kredytowe dla firm

  • PAP
opublikowano: 14-04-2020, 09:55

Bank Pekao poinformował we wtorek o wprowadzeniu do swojej oferty kolejnych gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego na kredyty dla przedsiębiorstw. Limit przydzielony Pekao z Funduszu Gwarancji Płynnościowych to 15 mld zł.

Jedna z placówek banku Pekao SA
Zobacz więcej

Jedna z placówek banku Pekao SA fot. Andrzej Bogacz / Forum

Jak podał bank w komunikacie, udostępnia on Portfelową Linię Gwarancyjną z Funduszu Gwarancji Płynnościowych, dzięki czemu średnie i duże biznesy otrzymają dodatkowe zabezpieczenia kredytów obrotowych.

Jak przypomniał Bank Pekao, dotychczas z podwyższonych gwarancji kredytowych BGK mogły w jego ofercie korzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Obecnie do tego grona dołączyły także większe firmy.

„Umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego pozwala nam zabezpieczyć kredyty nawet do 250 mln zł, dzięki czemu finansowanie płynnościowe dla większych firm stanie się przystępniejsze. Jest to kolejny instrument po gwarancjach BGK de minimis, odroczeniu spłaty rat oraz prolongatach kredytów, za pomocą którego możemy szerzej oferować wsparcie finansowe i lepiej odpowiadać na obecne potrzeby naszych klientów” – oświadczył wiceprezes Banku Pekao Tomasz Styczyński, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej.

Jak dodała nadzorująca Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw wiceprezes Magdalena Zmitrowicz, w celu wsparcia klientów bank pracuje nad programami, które wykorzystują zarówno krajowe środki publiczne, jak i fundusze europejskie.

„Są to programy gwarancyjne dla firm każdej wielkości: mikro, małych, średnich i dużych. Pracujemy nad dopłatami do odsetek, subwencjami w ramach tarczy PFR czy tanimi liniami kredytowymi na finansowanie obrotowe w ramach programów dla poszczególnych województw. Możliwości jest bardzo wiele, a my analizujemy każdą z nich, aby pomóc naszym klientom. Szykujemy się do uruchamiania kolejnych programów wsparcia we współpracy z BGK oraz z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym” – podkreśliła Zmitrowicz. Maksymalna kwota finansowania objętego gwarancją z Funduszu Gwarancji Płynnościowych to 250 mln zł, a okres gwarancji wynosi 27 miesięcy. Gwarancje zabezpieczają łączną kwotę kredytu do 80 proc. jego wartości, w przedziale od 3,5 do 200 mln zł. Umowy kredytowe zabezpieczone gwarancją można zawierać do końca grudnia 2020 roku.

Zabezpieczenie jest przeznaczone dla wszystkich branż, dla nowych oraz odnawianych kredytów obrotowych. Gwarancjami z Funduszu Gwarancji Płynnościowych mogą zostać zabezpieczone także kredyty zawarte od 1 marca 2020 r.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane