Bank PKO BP podtrzymał prognozę wzrostu zysku w 2004 roku

16-06-2004, 13:42

ISB: Bank PKO BP SA podtrzymuje prognozę zwiększenia zysku netto w tym roku wobec 1.228 mln zł uzyskanych w 2003 roku, powiedział w środę wiceprezes banku Jacek Obłękowski.

“Wynik będzie lepszy niż w 2003 roku” – powiedział Obłękowski dziennikarzom po konferencji prasowej banku.

Prezes PKO BP Andrzej Podsiadło wielokrotnie już zapewniał o poprawie wyniku banku w tym roku – ostatnio po publikacji wyników za pierwszy kwartał 2004 roku, w którym zysk netto wzrósł o 23% r/r do 408 mln zł.

Obłękowski powtórzył w środę wcześniejszą deklarację zarządu banku, że jego prospekt emisyjny trafi do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) do końca czerwca.

Minister skarbu Jacek Socha powiedział we wtorek, że prospekt PKO BP zostanie złożony w KPWiG na początku lipca, a debiut banku na GPW odbędzie się jesienią tego roku.

Socha powtórzył, że od powodzenia oferty publicznej PKO BP zależy realizacja tegorocznych wpływów prywatyzacyjnych.

Według analityków, planowana sprzedaż 30% akcji PKO BP może dać 4-6 mld zł wpływów prywatyzacyjnych. W budżecie 2004 przewidziano 8,8 mld zł wpływów z prywatyzacji brutto, z czego sam budżet ma zostać zasilony kwotą 7,0 mld zł.

Bank PKO BP jest największym detalicznym bankiem w Polsce. Posiada 1232 placówek, zatrudnia ponad 36 tys. osób. Bank prowadzi prawie 5,2 mln rachunków typu ROR i obsługuje prawie 5 mln kart płatniczych. (ISB)

qk/tom/ks

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Bank PKO BP podtrzymał prognozę wzrostu zysku w 2004 roku