Bank przycisnął Dudę

GRA
opublikowano: 20-03-2009, 00:00

Kredyt Bank zamknął transakcje walutowe Dudy i zażądał zapłaty 27,5 mln zł. Strony negocjują.

Kredyt Bank zamknął transakcje walutowe Dudy i zażądał zapłaty 27,5 mln zł. Strony negocjują.

Nawet 10 proc. traciły wczoraj akcje Polskiego Koncernu Mięsnego Duda. Notowania zdołowała informacja o zamknięciu przez Kredyt Bank 17 transakcji, m.in. opcyjnych, które zostały wycenione na ponad 27,5 mln zł. Z komunikatu wynikało, że spółka powinna była spłacić tę kwotę przedwczoraj. Zamiast tego, zakwestio- nowała zarówno zamknię- cie transakcji, jak też podaną sumę.

"Prowadzimy rozmowy z bankami na temat restrukturyzacji zadłużenia, w tym również z Kredyt Bankiem. Dla dobra negocjacji nie będziemy ujawniać żadnych informacji — napisał zarząd w oświadczeniu przesłanym "PB".

PKM Duda, który zamierza wszcząć postępowanie naprawcze (chce się w ten sposób uchronić przed upadłością i doprowadzić do układu z wierzycielami), czeka teraz na decyzję sądu, który do 23 marca ma czas na wydanie ewentualnego zakazu.

— Jeśli sąd wyda zakaz, to spółce pozostanie już tylko złożenie wniosku o upadłość. Jeśli sama tego nie zrobi, na pewno zrobi to Kredyt Bank lub któryś z pozostałych banków—wierzycieli — nie pozostawia wątpliwości Artur Iwański, analityk Erste Securities.

Zarząd Dudy zapewnia, że spółka kontynuuje działalność operacyjną na dotychczasowym poziomie i wywiązuje się z zobowiązań wobec dostawców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy