Bank Światowy: dziesięciokrotny wzrost ubóstwa na Ukrainie

opublikowano: 15-10-2022, 19:59
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Arup Banerji, dyrektor Banku Światowego na Europę Wschodnią powiedział, że wojna spowodowała już dziesięciokrotny wzrost ubóstwa na Ukrainie, informuje Reuters.

Banerji zwrócił uwagę, że ostatnie rosyjskie ataki na infrastrukturę w ukraińskich miastach znajdujących się daleko od linii frontu pogarszają i tak już bardzo trudną sytuację w kraju.

- Jeśli będzie to kontynuowane, perspektywy będą dużo gorsze. Kiedy nadejdzie zima, z pewnością do grudnia lub stycznia, jeśli domy nie zostaną naprawione może nastąpić kolejna wewnętrzna fala migracji – powiedział Banerji w rozmowie z Reutersem.

Wskazał, że 25 proc. ludności Ukrainy znajdzie się w ubóstwie do końca roku. Przed wojną było to 2,0 proc. Banerji prognozuje, że do końca 2023 roku nawet 55 proc. ludności Ukrainy może znaleźć się w ubóstwie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane