Czytasz dzięki

Bank Światowy prognozuje największy spadek PKB Rosji od 2009 roku

opublikowano: 06-07-2020, 12:04

Bank Światowy ocenia, że podwójna presja niskich cen ropy i kryzysu spowodowanego przez pandemię przyczynią się do spadku PKB Rosji w 2020 roku o 6 proc., informuje Reuters.

Eksperci Banku Światowego spodziewają się największej zapaści gospodarki Rosji od 11 lat. W 2021 roku ma ona wzrosnąć o 2,7 proc., a rok później  o 3,7 proc.

- Nawet uwzględniając wzrost PKB w najbliższych latach, jego poziom w 2022 roku z ledwością będzie zbliżał się do poziomu sprzed pandemii – głosi opublikowany w poniedziałek raport.

Renaud Seligmann, dyrektor Banku Światowego ds. Rosji powiedział Reutersowi, że ubóstwo może wzrosnąć w tym roku do prawie 15 proc. populacji kraju. W ubiegłym wynosiło 12 proc. Uzależnił jego wzrost od tego, czy rząd zdecyduje się zaoferować ulgi podatkowe małym i średnim firmom, świadczenia dla rodzin oraz inne rozwiązania antykryzysowe.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane