Bank Światowy umocnił nam złotego

Artur Pałka
opublikowano: 05-03-2009, 00:00

Środowa sesja wlała nieco optymizmu. Złoty się umocnił. Przyczyniło się do tego wystąpienie jednego z przedstawicieli Banku Światowego, który wypowiedział się pozytywnie odnośnie do kondycji Polski na tle regionu. Według Thomasa Laursena Polska nie jest w kryzysowej sytuacji. "Podczas gdy część wschodnioeuropejskich członków Unii popadła w recesję, polska gospodarka prawdopodobnie wzrośnie w tym roku w granicach 1-2 procent. Jej fundamenty są bardzo zdrowe, a rząd działa zgodnie z podręcznikowymi zasadami" — powiedział Laursen.

Ekonomista zaznaczył również, że dotychczasowe osłabienie złotego jest skutkiem rozprzestrzeniania się awersji do ryzyka i nieufności inwestorów do regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a w średnim terminie waluta będzie się umacniać. Wczoraj po południu jedno euro wyceniano na 4,6800 złotego, dolara zaś na 3,7100 złotego, w porównaniu do odpowiednio 4,7800 i 3,8200 na otwarciu sesji.

Artur Pałka

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Pałka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy