Bańka narasta, ale są akcje, które warto kupować

DI
13-11-2010, 16:54

W najnowszym raporcie DI BRE Banku zauważa narastanie bańki spekulacyjnej, szczególnie na rynkach surowcowych. I  przypomina, że Fed będzie musiał  zdjąć wpompowywane dziś pieniądze z  rynku, gdy sytuacja w realnej gospodarce zacznie się poprawiać.

W sektorze bankowym, biuro obniżyło do sprzedaj rekomendację dla Pekao. Powód? Wysoka wycena. Nadal pozytywnie ocenia natomiast akcje Handlowego.

W segmencie paliw najatrakcyjniejszy pozostaje PGNiG, "z ekspozycją na spadek kursu USD/PLN i perspektywę dobrych wyników w najbliższych kwartałach". DI BRE nie widzi za to "potencjału wzrostowego w akcjach PKN Orlen".

 Po spadkach kursu w październiku, DI BRE podnosi do "akumuluj" rekomendację dla Cyfrowego Polsatu. Zauważa natomiast przewartościowanie TVN.

W sektorze IT najlepiej zainwestować w Asseco Poland i Sygnity. Analitycy podtrzymują pozytywne rekomendacje dla AB i Asbis oraz podwyższają do "trzymaj" rekomendację dla Actionu (w związku z korektą kursu dystrybutora).

DI BRE liczy na dobre wyniki kwartalne Astarty, Centrum Klima oraz Kernela. Jednocześnie ostrzega przez rozczarowaniami w Polimeksie i Mostostalu Warszawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Bańka narasta, ale są akcje, które warto kupować