Banki handlują Monnari

MB
opublikowano: 19-06-2009, 00:00

Odzieżowa grupa dostaje cios za ciosem. Jej los może już tylko odmienić inwestor.

Odzieżowa grupa dostaje cios za ciosem. Jej los może już tylko odmienić inwestor.

Deutsche Bank wypowiedział Monnari, które jest w poważnych tarapatach finansowych, umowę kredytową z limitem 12,35 mln zł (faktyczne wykorzystanie tej linii wynosi 10,7 mln zł). Spółka miała kredyt pod zastaw akcji w Deutsche Banku, jednak bank upłynnił 984,3 tys. papierów Monnari, co stanowi blisko 7,3 proc. kapitału spółki, należących do rodziny Banasiaków w celu spłaty kredytu. Wcześniej, na początku czerwca, dwie umowy kredytowe na łączną kwotę prawie 30 mln zł wypowiedziało spółce PKO BP, podobnie zrobił BOŚ i Raiffeisen Bank.

— Jesteśmy po rozmowach z przedstawicielami wszystkich banków i mam ich deklarację, że jak tylko inwestor wejdzie do spółki, natychmiast siądziemy do negocjacji dotyczących przedłużenia kredytów, co pozwoli nam wyjść z kłopotów — mówi Marek Banasiak, prezes Monnari.

W ubiegłym tygodniu spółka poinformowała, że amerykańska firma restrukturyzacyjna CRG Capital chce w nią zainwestować od 5 do 10 mln EUR. Jednak terminu finalizacji tej transakcji nie podała.

— Jesteśmy w trakcie negocjacji. Mam nadzieję, że po szczegółowym procesie due diligence inwestor zdecyduje się na współpracę z nami — mówi Marek Banasiak.

Zarząd Monnari złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami na początku maja. W pierwszym kwartale tego roku grupa Monnari miała 16,5 mln zł straty netto wobec 1,5 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 58,8 mln zł, wobec 56,9 mln zł rok wcześniej. Na zamknięciu wczorajszej sesji za jeden papier Monnari po 4,9-procentowym wzroście płacono 3,2 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Polecane