Banki jeszcze się bronią

Sebastian Gaw¬owski
05-04-2001, 00:00

Banki jeszcze się bronią

Indeks polskiego sektora finansowego na tle pozostałych wskaźników sektorowych wyróżnia się jedynie tym, że jego przecena była do tej pory dosyć wyważona. Dla wskaźnika bankowego ograniczeniem spadków jest wartość 17 575 punktów, którą wyznacza dno ustalone na sesjach 2 i 14 marca.

Po nieudanej próbie przebicia oporu na wysokości 18 200 punktów siła indeksu jednak wyraźnie osłabła. Wybicie ponad ten poziom oznaczałoby realizację wzrostowego scenariusza, w przeciwnym wypadku indeks może obsuwać się co najmniej do dolnego ograniczenia konsolidacji.

Początek tygodnia może zapoczątkować przyspieszenie deprecjacji walorów bankowych. Europa nie może otrząsnąć się po ogłoszeniu fuzji Allianz z Dresdner Bank. Wywołała ona mieszane uczucia, gdyż gracze zaniepokoili się o wielkość kwoty, jaką jest w stanie wyłożyć Allianz. Równocześnie jednak kupowali przecenione akcje, licząc na nową falę konsolidacji w sektorze. Także perspektywy dla banków w USA i Azji nie są różowe. Zwalniająca gospodarka światowa powoduje zwiększenie złych kredytów w portfelu banków.

Na GPW najsłabiej prezentuje się kurs BRE. Wykres akcji kształtuje dwuletnią formację odwrócenia trendu, która w przypadku realizacji grozi kilkudziesięcioprocentową przeceną walorów tego banku. BRE jest najbardziej zaawansowanym technologicznie podmiotem finansowym, który dywersyfikuje portfel swoich inwestycji od IT po starą gospodarkę. Fiasko którejś z nich skutecznie może stymulować przecenę BRE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gaw¬owski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Banki jeszcze się bronią