Banki nadal przewodzą wzrostom na warszawskiej giełdzie

Przemek Barankiewicz
22-10-2002, 11:39

Opóźniona sesja w Warszawie rozpoczęła się w momencie, gdy nastroje na europejskich parkietach pogorszyły się. Mimo to, przeważają wzrosty, ale o aktywności inwestorów – przynajmniej zbliżonej do tej z poniedziałku – możemy pomarzyć. Nadal mocne pozostają banki, którym dzisiaj przewodzi BIG BG, wzmocniony dobrymi wynikami III kwartału.

Tak dobrego kwartału w BIG BG nie spodziewali się analitycy, którzy i tak uwzględniali zyski ze sprzedaży funduszu emerytalnego przez bank. Spółkę można pochwalić też za ochronę informacji. Przecieków na wczorajszej sesji nie było, bo papier był wczoraj najsłabszy w całym sektorze. Ciągle rośnie kurs Pekao SA i BPH PBK. Ten ostatni bank skorzysta z rządowych gwarancji dla kredytów zaciągniętych przez Stocznię Gdynia. Słabszy jest BZ WBK, chociaż w najnowszym raporcie analitycy DI BRE Banku wystawili mu bardzo pozytywną cenzurkę z wyceną na poziomie 73 zł.

Najlepszymi inwestycjami są na razie Kruszwica i Netia. Francuski Bunge będzie musiał ogłosił wezwanie na zakłady tłuszczowe, które dzięki temu zyskują 11 proc. Niewiele mniejsza zwyżka spotyka udziałowców Netii. Telekom zdołał dogadać się z wierzycielami, którzy byli przeciwnymi układowi.

W sektorze IT nadal rośnie kurs Comarchu. To efekt optymistycznych zapowiedzi prezesa krakowskiej firmy na temat wyników II półrocza. Poniedziałkowe straty odrabia Softbank. Rynek czeka na szczegóły nabycia akcji tej spółki przez Prokom.

Tradycyjnie nie wszystko zależeć będzie od nas. Jeszcze przed sesją w USA wyniki opublikują składniki głównego indeksu Dow Jones: McDonald's, AT&T i Gillette. Złe wyniki zwiększą szanse głębszej korekty za oceanem.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Banki nadal przewodzą wzrostom na warszawskiej giełdzie