Banki nie dały, pożyczyć musi akcjonariusz

opublikowano: 10-10-2018, 08:47

Interma Trade "z uwagi na trudności z pozyskaniem środków z kredytu bankowego" zaciągnie pożyczkę od akcjonariusza - spółki Letamor Holdings.

Chodzi o równowartość w euro 30 mln zł, z możliwością uruchamiania i spłaty pożyczki zarówno w złotych, jak i we wspólnej walucie.

Akcjonariusz Interma Trade udzieli spółce do 30 mln zł pożyczki.
Zobacz więcej

Pożyczka

Akcjonariusz Interma Trade udzieli spółce do 30 mln zł pożyczki.

Jak zaznaczono, pieniądze potrzebne są na rozwój działalności w zakresie sprzedaży detalicznej oraz na planowane wznowienie działalności w zakresie handlu hurtowego metalami szlachetnymi.

Pożyczka zostanie zaciągnięta na rok i nie będzie oprocentowana. 

"Emitent zakłada, że część uzyskanego finansowania zostanie przeznaczona na zwiększenie zatowarowania salonów BRIJU 1920 Sp. z o.o. w okresie przedświątecznym, co pozwoli na zwiększenie obrotów i marży generowanej przez sieć sklepów. Pozyskane przez BRIJU 1920 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością środki pozwolą również na przyspieszenie tempa rozwoju sieci placówek sprzedaży detalicznej, co w ocenie zarządu Emitenta powinno pozwolić na poprawę wyników spółki zależnej oraz jej pozycji konkurencyjnej" - podano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu