Banki nie uratowały USA przed spadkami

Marek Druś
opublikowano: 13-11-2007, 00:00

Amerykańscy inwestorzy kupowali w poniedziałek najmocniej ostatnio przecenione akcje banków i spółek handlu detalicznego. Nie zapobiegło to spadkowi średniej Dow Jones poniżej 13 tys. punktów, mimo wzrostu wartości indeksu przez niemal całą sesję. Pozostałe indeksy także straciły.

Wiadomość, że Citigroup, Bank of America i JPMorgan Chase dogadały się w sprawie superfunduszu, który pozwoli zwiększyć płynność na rynku kredytowym, podbiła kursy największych w USA banków, ale wielkiego entuzjazmu nie wywołała. Inwestorzy obawiają się kolejnych wiadomości o stratach z inwestycji w papiery zabezpieczane hipotekami.

Dwuznacznie zabrzmiała także zachęta do kupowania akcji Wal-Marta, przedstawiona przez analityków Goldman Sachs. Twierdzą oni, że największa na świecie sieć dyskontowa zwiększy udział w rynku, kiedy słabnąca koniunktura w USA skłoni Amerykanów do poszukiwania tańszych zakupów. Obawy o spowolnienie gospodarcze wywołały spadki na rynku technologicznym. Nie pomógł IBM, który ogłosił największe w swojej historii przejęcie.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu