Banki udzieliły kredytu pomostowego Walter Bau - prasa

(Marek Druś)
opublikowano: 03-02-2005, 11:21

Banki-wierzyciele niemieckiego koncernu budowlanego Walter Bau zapewniły mu kredyt pomostowy pozwalający na utrzymanie działalności operacyjnej, poinformował dziennik Boersen-Zeitung powołując się na źródło bankowe.

Banki-wierzyciele niemieckiego koncernu budowlanego Walter Bau zapewniły mu kredyt pomostowy pozwalający na utrzymanie działalności operacyjnej, poinformował dziennik Boersen-Zeitung powołując się na źródło bankowe.

Informator Boersen-Zeitung powiedział, że kwota kredytu jest znacznie niższa od 150 mln EUR, które Walter Bau negocjował z 27 bankami-wierzycielami. Rozmowy zakończyły się fiaskiem i koncern budowlany ogłosił niewypłacalność i wystąpił we wtorek o ochronę przed roszczeniami wierzycieli.

Walter Bau starał się o przedłużenie przez wierzycieli linii kredytowej wartości 1,5 mld EUR, która wygasa w połowie tego roku.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane