Banki zajęły majątek włoskiego „króla życia”

aktualizacja: 11-08-2017, 12:54

Nieruchomości i jachty włoskiego „króla życia” zostały zajęte przez banki, bo okazało się, że pomimo bogactwa „żył ponad stan”.

Gianluca Vacchi stał się idolem wielu Włochów. Jego konto na Instagramie śledziło 11 mln osób. 50-letni członek jednej z najbogatszych włoskich rodzin prezentował tam hedonistyczny styl życia, który zdecydował się prowadzić po, jak twierdził, 20-letniej harówce w rodzinnej firmie.

Zobacz więcej

youtube.com

Vacchi pozornie miał pieniądze. Jego udziały w koncernie IMA, działającym w sektorze opakowań i farmacji, miały dawać mu ok. 5 mln EUR rocznie. Okazało się jednak, że wydawał więcej niż zarabiał. Wierzyciele uznali, że 10,5 mln EUR długu to za duże ryzyko i wystąpili o zajęcie majątku Vacchiego.

Nastawienie Włochów także szybko się zmieniło. Na Facebooku pojawiła się natychmiast strona „Znajdź pracę dla Gianluki Vacchiego”, która błyskawicznie zgromadziła wielką rzeszę widzów. Z drugiej strony internetowa zbiórka pieniędzy na pokrycie długów milionera przyniosła jedynie 5 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.it

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Banki zajęły majątek włoskiego „króla życia”