Banki znad Zatoki Perskiej zaprzeczają doniesieniom o fuzji

opublikowano: 04-04-2019, 09:17

Banki Abu Dhabi Islamic Bank i First Abu Dhabi Bank zaprzeczyły medialnym doniesieniom, że planowane jest ich połączenie, donosi Reuters.

W miniona środę agencja Bloomberg informowała, że emirat Abu Zabi rozważa połączenie dwóch pożyczkodawców, aby stworzyć największego pożyczkodawcę w regionie Zatoki Perskiej. 

Tymczasem First  Abu Dhabi Bank, największy pożyczkodawca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w raporcie giełdowym stwierdził, że „stanowczo zaprzecza raportowi Bloomberga na temat potencjalnej fuzji”.

FAB nie prowadzi obecnie rozmów z ADIB, aby kontynuować jakąkolwiek działalność związaną z fuzjami – napisał w oddzielnym oświadczeniu ADIB.

W ostatnich miesiącach pojawiły się spekulacje na temat bardzo prawdopodobnych powiązań bankowych w świetle fali konsolidacji ogarniającej Abu Zabi.

Rozwój sektora bankowego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w skład którego wchodzi około 50 banków, został mocno ograniczony przez zmniejszenie wydatków rządowych i niższe marże zysku.

W 2017 r. doszło już do fuzji dwóch największych banków w Abu Zabi, First Gulf Bank i National Bank of Abu Dhabi tworząc First Abu Dhabi Bank, podczas gdy obecnie toczy się kolejna trójstronna fuzja Abu Dhabi Commercial Bank, Union National Bank i Al Hilal Bank. 

Połączono również dwa największe fundusze inwestycyjne w Abu Zabi, Mubadala i International Petroleum Investment Company (IPIC).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane