Banknoty jak "seks zabawki"

TR
27-10-2011, 11:51

Respondenci przepytani na temat wyglądu i nowej formy kanadyjskiej waluty stwierdzili, że banknoty wyglądają jak... "seks zabawki" – informuje portal the globe&mail.com.

Nowy banknot kojarzący się Kanadyjczykom z „seks zabawką” (Fot. Calgaryherald.com)
Zobacz więcej

Nowy banknot kojarzący się Kanadyjczykom z „seks zabawką” (Fot. Calgaryherald.com)

Z badań podsumowujących wrażenia odbiorców wynika, że przedstawiony na plastikowym banknocie fragment łańcucha DNA kojarzy się ankietowanym z...seksem. Przeźroczysty fragment banknotu, wzbudza wśród respondentów skojarzenia związane z nagą kobietą.

Niemal każda z przepytanych osób stwierdziła, że prześwitujący fragment banknotu przypomina im kształtem ciało kobiety. Niektórzy uczestnicy badani byli jednak zbyt zawstydzeni by się do tego przyznać.

Pierwsze plastikowe banknoty o nominale 100 dolarów wejdą do obiegu już w listopadzie. W marcu 2012 r. ukaże się 50 dolarówka, a w 2013 r. wszystkie pozostałe banknoty zostaną wymienione na plastikowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Banknoty jak "seks zabawki"