Bankowcy oczekują 4,28 zł za euro w styczniu 2016 r.

Bankowcy oczekują, że kurs euro wobec złotego wyniesie 4,28 na koniec stycznia 2016 roku, wynika z "Monitora Bankowego", opublikowanego przez firmę badawczą TNS Polska. Oczekiwania wobec kursu USD/PLN to 3,98 zł, a dla kursu CHF/PLN 3,95.

Miesiąc wcześniej było to odpowiednio: 4,25 zł za euro, 3,95 zł za dolara i 3,92 zł za franka szwajcarskiego.Na rynku walutowym w czwartek ok. godz. 11:30 za euro płacono 4,3 zł, za dolara - 3,96 zł, a za franka - 3,97 zł.Bankowcy ze 178 placówek oczekują, że inflacja na koniec grudnia 2015 roku wyniesie 2,33% - bez zmian wobec prognozy miesiąc wcześniej.Tymczasem w listopadzie br. w Polsce odnotowano deflację w wysokości 0,6% r/r.

book icon
Artykuł dostępny dla subskrybentów i zarejestrowanych użytkowników
REJESTRACJA
SUBSKRYBUJ PB

Chcesz przeczytać ten artykuł? Zarejestruj się!

Subskrypcja PB

Rejestrując się, otrzymasz limitowany dostęp do ograniczonej puli artykułów publikowanych w serwisie pb.pl. W ramach usługi będziemy mogli przesyłać Ci newslettery przygotowane przez redakcję "Pulsu Biznesu". Zawsze możesz zrezygnować z usługi poprzez usunięcie swojego konta z serwisu. Możesz to zrobić wysyłając e-mail na adres prenumerata@pb.pl.

Jeżeli chcesz uzyskać nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów, zostań naszym subskrybentem.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska). Klauzula informacyjna w pełnej wersji dostępna jest tutaj