Bankowiec kradł pieniądze z "bezpiecznych kopert"

PAP
opublikowano: 15-03-2010, 15:14

216 tys. zł miał przywłaszczyć sobie pracownik jednego z banków w Koszalinie (Zachodniopomorskie). Mężczyzna usłyszał już zarzuty; został tymczasowo aresztowany - poinformowała w poniedziałek koszalińska policja.

27-latek odpowiadał za wydawanie kasjerom pieniędzy z sejfu w czasie wypłat gotówki przez klientów banku. Z ustaleń policji wynika, że przekazując pieniądze przechowywane w tzw. bezpiecznych kopertach, część z nich zabierał dla siebie. Żeby koperta wyglądała przy powrocie do sejfu na pełną, mężczyzna wkładał do niej pocięte gazety. Brak gotówki w kopertach wykryła wewnętrzna kontrola banku.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski powiedział w poniedziałek PAP, że podejrzany przyznał się do przywłaszczenia. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Proceder trwał kilka miesięcy. W tym czasie mężczyzna miał przywłaszczyć sobie równowartość 216 tys. zł (oprócz polskiej waluty również euro i dolary).

27-latek nie był dotychczas karany. Według śledczych, możliwość odzyskania zagrabionego mienia jest raczej niewielka, bo podejrzany od razu wydawał przywłaszczone pieniądze.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bankowiec kradł pieniądze z "bezpiecznych kopert"