Bankowy kredyt na nowo

Materiał partnera
opublikowano: 01-12-2017, 11:42
aktualizacja: 01-12-2017, 11:48

Mimo dynamicznego rozwoju technologii uzyskanie kredytu bankowego nadal wymaga od konsumentów wiele czasu i formalności. Banki stoją przed poważnym wyzwaniem, z jednej strony rośnie liczba regulacji, z drugiej klienci oczekują szybszych i wygodniejszych rozwiązań, do jakich przyzwyczaiły nas zakupy w internecie.

Spółka FinAi przekonuje, że znalazła na to odpowiedź, i oferuje zupełnie nowe podejście do procesu kredytowego. FinAi, korzystając z nowoczesnych technologii, przenosi całą drogę do kredytu w świat cyfrowy.

W FinAi wierzymy, że finanse mogą, a wręcz powinny być proste.Dlatego stworzyliśmy platformę, która umożliwia wzięcie kredytu w 100 procentach online,wybierając spośród realnych ofert wielu banków — mówi Rafał Czernik, CEO spółki FinAi. [FOT. ARC]
Zobacz więcej

PROSTOWANIE ŚCIEŻEK

W FinAi wierzymy, że finanse mogą, a wręcz powinny być proste.Dlatego stworzyliśmy platformę, która umożliwia wzięcie kredytu w 100 procentach online,wybierając spośród realnych ofert wielu banków — mówi Rafał Czernik, CEO spółki FinAi. [FOT. ARC]

— Obecnie droga klienta do kredytu bankowego jest długa i skomplikowana. W FinAi wierzymy, że finanse mogą, a wręcz powinny być proste. Dlatego stworzyliśmy platformę, która umożliwia wzięcie kredytu w 100 procentach online, wybierając spośród realnych ofert wielu banków. Klienci będą mogli skorzystać z naszego rozwiązania już w pierwszym kwartale 2018 r. — mówi Rafał Czernik, CEO spółki FinAi.

Usługa umożliwi klientom wzięcie kredytu bankowego w kwocie nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, bezpośrednio na platformie FinAi, przechodząc przez proces od początku do końca online.

Dzisiaj mamy do dyspozycji różnego rodzaju porównywarki, jednak tam znajdziemy przede wszystkim oferty marketingowe, a nie rzeczywiste, które klient dostaje dopiero po wizycie w banku. Również sam proces kredytowania rozpoczęty w internecie przenosi się de facto do placówki banku, który dopiero wtedy przygotowuje wiążącą ofertę, a jej finalizacja często wymaga i tak wizyty klienta w oddziale.

— U nas cały proces od złożenia wniosku, wyboru oferty do finalizacji umowy i wypłaty środków trwa od kilku do kilkunastu minut. Wszystko odbywa się z poziomu smartfona lub ekranu komputera bez konieczności wychodzenia z domu — mówi Rafał Czernik.

Pomysłodawcy FinAi postanowili połączyć sprawność fintechów, które są jednymi z liderów startupowej rewolucji, z solidnością banków. — Chcemy wykorzystać sukces, jaki odniosły firmy oferujące chwilówki, i połączyć to z wiarygodnością banków.

Wielu klientów korzysta z pozabankowych pożyczek dlatego, że są łatwo dostępne, szybkie i wygodne, ale to nie oznacza, że nie mają oni zdolności kredytowej. Jeśli połączymy wspomnianą łatwość i dodamy do tego kilkunastokrotnie wyższą kwotę dostępną w przypadku kredytu bankowego, to otrzymamy całkowicie nowy produkt — mówi Rafał Czernik.

Zaletą rozwiązania FinAi ma być również łatwość integracji z systemami bankowymi przy minimalnych kosztach wdrożenia. Wysoki stopień automatyzacji procesów powoduje również, że będzie to jeden z najbardziej rentownych kanałów dystrybucji dla banków. FinAi to przedsięwzięcie, które narodziło się nie tylko dlatego, że technologia podsuwa niespotykane dotychczas możliwości, ale to projekt, który skupia zespół najlepszych specjalistów z rynku. Rekrutacja członków zespołu przebiegała bardzo starannie. Dziś FinAi zatrudnia już prawie 40 osób.

— Wyszliśmy z założenia, że nawet najlepszy pomysł to za mało, żeby osiągnąć sukces. Potrzebny jest jeszcze zespół i odpowiednie kompetencje konieczne do wdrożenia projektu. Platforma FinAi powstała dzięki nowum technologiom, wiele rozwiązań stworzyliśmy sami, od podstaw. Potrzebowaliśmy do tego najlepszych ekspertów z branży bankowej, programistów i analityków. Równie dużo uwagi poświęciliśmy specjalistom ds. user experience (U/X), to oni sprawili, że nasz proces kredytowy jest przyjazny dla użytkownika. Chcemy zmienić podejście klientów do świata finansów, pokazać, że proces kredytowy może być prosty — mówi Rafał Czernik.

CEO FinAi przyznaje, że uruchomienie usługi w Polsce to pierwszy krok, a następnym będzie ekspansja na kolejne kraje europejskie. Spółka będzie korzystać m.in. z najnowszych rozwiązań z zakresu biometrii, jak największej automatyzacji, a także odgrywać rolę doradcy, który będzie edukował klientów pod kątem wiedzy finansowej.

FinAi na Impact fintech’17

„A digital platform that makes lending simple for banks & customers”

Prezentacja projektu odbędzie się 6 grudnia, godz. 15:20 — scena główna podczas Impact fintech’17 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu