Czytasz dzięki

Bankructwo sprzedawcy erotycznych gadżetów

opublikowano: 16-07-2019, 22:00

Dystrybutor erotycznych gadżetów Be You oraz inne spółki z byłej grupy Beate Uhse zbankrutowały po raz drugi w okresie mniej niż dwóch lat — donosi Wirtschaftswoche.

Grupa Beate Uhse powstała po wojnie. Przypisuje się jej otwarcie pierwszego sex-shopu na świecie. Biznes kręcił się najlepiej w latach 60. i 70. XX wieku. Od pojawieniu się handlu internetowego grupa notowała w kolejnych latach spadek sprzedaży i zysków, a w grudniu 2017 r. ogłosiła upadłość. Biznes przejął holenderski Robus Capital Management, ale i on poniósł porażkę. Po tym jak spółki Be You GmbH, Beate Uhse Einzelhandels GmbH, Versa Distanzhandel und Beate Uhse Fun Center ogłosiły bankructwo w sądzie w Flensburgu, przy życiu utrzymał się jedynie internetowy biznes. Z niedawnych doniesień wynika, że został jednak przejęty przez holenderski EDC Retail oraz największego wierzyciela Beate Uhse.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane